Aktualności

OFERTA PRACY W INKUBATORZE UW

Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego został powołany w celu wspierania postaw i zachowań przedsiębiorczych w społeczności akademickiej. Pomaga w rozwoju projektów biznesowych i społecznych, organizując warsztaty, szkolenia, spotkania z ekspertami, a także udostępniając nowoczesną przestrzeń do pracy.

Inkubator poszukuje nowej osoby do zespołu na stanowisko Junior Project Managera. Jeśli:

- lubisz i potrafisz zarządzać projektami,

-  interesujesz się szeroko pojętą przedsiębiorczością i chcesz rozwijać społeczność uniwersytecką,

Erasmus

W zakładce Erasmus można znaleźć informację nt. praktyk studenckich i absolwenckich - zapraszamy do zapoznawania się z nimi. Warto zaglądać tam też jeśli nie zdecydowali się Państwo na start w pierwszej turze projektu oraz dla udziału w Erasmus+

Erasmus

Szanowni Państwo!

Przypominam o rekrutacji na stypendia Erasmusa. Można do mnie pisać (m.saniewska@uw.edu.pl),  porozmawiać czy poprosić o pomoc w czwartek lub poniedziałek na dyżurze. Jeśli ktoś chce, a nie wyrobi się do 22.02, to też proszę dać znać. Rekrutację musimy zakończyć do początku marca.

 

Spotkanie dla studentów 12.12.2017 r.

Konsul z Ambasady USA - spotkanie dla studentów z Warszawy - wtorek 12 grudnia 2017

 

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu zapraszają na spotkanie z konsulem, panią Karoliną Orton, która:

- przedstawi wakacyjne programy wymiany oraz inne programy wymiany ze Stanami Zjednoczonymi skierowane dla studentów

Spotkanie informacyjne - Erasmus

12 grudnia 2017 r.  Erasmus Student Network (ESN) UW i Biuro Współpracy z Zagranicą (BWZ) zapraszają na spotkanie informacyjne Erasmus Day

Organizacja studencka ESN UW i BWZ zapraszają studentów i doktorantów na dzień informacyjny pt. „Erasmus Day”, który odbędzie się 12 grudnia  w BUW w godzinach od  10.00 do 18.00.

Teatr Akademicki dla studentów!

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy studentów zainteresowanych teatrem i piosenką na eliminacje do Teatru Akademickiego. Eliminacje odbędą się w dniu 14 października 2017 roku (sobota) w Warszawie przy ul. Al. Ujazdowskie 45, sala na II p. o godz. 12.00. (ZASP i Klub SPATiF). Więcej informacji w załączniku i pod numerem telefonu 792300413. Fundacja Teatr Akademicki, al. Ujazdowskie 45, Warszawa.
www.teatrakademicki.pl.

Pomoc przy rejestracji na przedmioty w USOS

W związku z tym, że rejestracja na przedmioty w USOS bywa problematyczna dla większości studentów, Welcome Point zorganizuje dyżury, podczas których będziemy pomagać studentom zagranicznym w rejestracji w USOS. Dwie osoby będą dyżurować przy komputerach w budynku Zarządu Samorządu Studentów: na małym dziedzińcu kampusu głównego w sali 106 na pierwszym piętrze w środę 27 września i w czwartek 28 września w godzinach 11.00 –15.00. 

Wnioski o stypendia ministra

Szanowni studenci, w tym roku wnioskowanie o stypendia ministra odbywać się będzie po raz pierwszy z wykorzystaniem USOSweb - będzie to możliwe od 7 sierpnia. Studenci wypełniają i rejestrują wnioski w USOSweb, a następnie wygenerowane z systemu, wydrukowane i podpisane dokumenty (wraz z załącznikami potwierdzającymi osiągnięcia) składają w jednostkach. Wnioski (ze wszystkimi załącznikami) dot. stypendium ministra proszę składać w sekretariacie KU do 06.09. włącznie.

Koncert z cyklu "200 kantat Bacha na 200-lecie UW"

Tegoroczne koncerty, podobnie jak w ubiegłym roku, rozpocznie polsko-czeska formacja Baroque Collegium 1685: instrumentaliści związani m.in. z praską orkiestrą Musica Florea pod kierownictwem Marka Štryncla oraz Szczawnicki Chór Kameralny kierowany przez Agnieszkę Żarską. Solistami będą Ewa Leszczyńska – sopran, Helena Poczykowska – alt, Václav Čížek – tenor, Jiří Miroslav Procházka – bas. Wykonają kantaty BWV 65 „Sie werden aus Saba”, BWV 123 „Liebster Immanuel”, BWV 133 „Ich freue mich in dir”, zaś całość poprowadzi Agnieszka Żarska.

Wykłady prof. Ludmiły Siryk (UMCS)

Szanowni Państwo! Informujemy, że pani prof. Ludmiła Siryk (UMCS) odwiedzi nas 17 maja 2017 r. Pani profesor wygłosi dwa godzinne referaty (po każdym z nich przewidywana jest dyskusja) 10.00 - 11.30 (Neoklasycyzm w literaturze ukraińskiej) oraz 12.00 - 13.30 (Twórczość Józefa Łobodowskiego na tematy ukraińskie w wymiarze kulturowym i politycznym). Wykłady odbędą się w sali Rad Wydziału (sala na trzecim piętrze obok Dziekanatu). Zapraszamy!

Drodzy Studenci!

Korespondencja mailowa z sekretariatem może odbywać się wyłącznie w ramach adresów Uniwersytetu Warszawskiego. Każdy student jest zobowiązany do posiadania maila uniwersyteckiego. Na wiadomości z adresów prywatnych odpowiedzi nie będą udzielane.

Patronat Katedry nad Konkursem XXI LO im. Hugona Kołłątaja

Katedra Ukrainistyki objęła Patronat nad czwartą edycją Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Polskiej w Językach Obcych Odpowiednie dać obce słowo, skierowanego do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego. Organizatorem Konkursu jest XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie.

Konferencja "Współczesny język rosyjski w teorii i praktyce"

Szanowni Państwo! Organizujemy międzynarodową konferencję "Współczesny język rosyjski w teorii i praktyce". Termin konferencji to 15-17 marca. Udział w konferencji jest bezpłatny. Na zgłoszenia czekamy do 30. stycznia. Konferencja odbędzie się w dniach 15-17 marca 2017 roku. Zaproszenie wraz z niezbędnymi informacjami znajduje się tutaj.

Egzaminy certyfikacyjne z języków obcych

Drodzy studenci! Uprzejmie informujemy, że decyzją Pani Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW w terminie od 13 grudnia 2016 do 13 stycznia 2017 r. możliwe będzie podpinanie egzaminów certyfikacyjnych z języków obcych realizowanych w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/2017. Ewentualne pytania szczegółowe można kierować do Biura Spraw Studenckich, Uniwersytet Warszawski, tel. bezpośredni: 22 55 24 004.

Spotkanie nt. praw cudzoziemców w Polsce

Instytut Stosunków Międzynarodowych i Network on Humanitarian Action (NOHA) zapraszają wszystkich zainteresowanych studentów na spotkanie informacyjne na temat praw cudzoziemców w Polsce. Spotkanie odbędzie się 17 listopada o godz. 15.00 w Collegium Iuridicum II (ul Lipowa 4) w Sali nr 1.3. Poprowadzi je inspektor Gerard Bah – Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach ds. Ochrony Praw Człowieka.

Projekt dla Studentów Ukrainistyki

Od pazdziernika istnieje możliwość odbycia praktyk pedagogicznych w ramach projektu Wolontariat Edukacyjny. Projekt polega na prowadzeniu przez studentów-wolontariuszy zajęć wyrównawczych dla maturzystów z przedmiotów takich jak język polski , język angielski, matematyka. Przewidziany czas trwania projektu: listopad 2016 – styczeń 2017, w tym czasie student powinien zrealizować 30 godzin dydaktycznych (zajęcia z uczniami + przygotowanie się do nich). 

Ogłoszenie dotyczące pierwszego dnia zajęć

Szanowni Państwo! W związku z bardzo licznymi sygnałami, jakie odbieramy od pracowników i studentów, musimy liczyć się w dniu 3. października br. ze znaczną absencją pracowników administracji, pracowników naukowo-dydaktycznych oraz studentów. W związku z tym informuję, że w poniedziałek, 3. października, mogą wystąpić znaczne ograniczenia w funkcjonowaniu administracji Wydziału oraz jego poszczególnych jednostek. W chwili obecnej nie jesteśmy także w stanie przewidzieć, które z zajęć dydaktycznych odbędą się.

Dni adaptacyjne

Drodzy studenci! Decyzją Pani Kierownik dni adaptacyjne w Katedrze Ukrainistyki dla I roku w r. akad. 2016/17 zostały wyznaczone na 27.09.2016, godz. 10.00, sala 104. Harmonogram dni adaptacyjnych jest już do pobrania TUTAJ.

Uwaga! Zmienione terminy rozmowy kwalifikacyjnej!

Studia nad słowiańszczyzną wschodnią, specjalność ukrainistyka z językiem rosyjskim i angielskim, stacjonarne, pierwszego stopnia - termin rozmowy kwalifikacyjnej: 11 lipca 2016 r. godz 11.00 sala 416. Studia nad słowiańszczyzną wschodnią, specjalność ukrainistyka z językiem rosyjskim i angielskim, stacjonarne, drugiego stopnia - termin rozmowy kwalifikacyjnej: 18 lipca 2016 r. godz. 9.00 sala 416. Pozostałe informacje dostępne w zakładce REKRUTACJA.

Wnioski o miejsce w Domu Studenta

Drodzy Studenci! Rozpoczęła się I tura składania przez studentów wniosków o przyznanie miejsca w domu studenta na rok akademicki 2016/2017. Polacy powinni złożyć wniosek wraz z oświadczeniem o dochodach za rok 2015 wygenerowany przez USOSweb, dokumenty potwierdzające sytuację materialną wnioskodawcy oraz dokumenty potwierdzające dodatkowe kryteria (jeżeli takie występują).

Wykłady prof. Natalii Kostusiak!

Szanowni Państwo, zapraszamy na wykład prof. Natalii Kostusiak z Wschodnioeuropejskiego Uniwersytetu im. Łesi Ukrainki pt.: Сучасні граматичні форми змінюваних слів у контексті нормативності. Wykład odbędzie się dnia 4 kwietnia 2016 r. o godz. 12.00, w sali 211. Zapraszamy również na wykład prof. Natalii Kostusiak z Wschodnioeuropejskiego Uniwersytetu im. Łesi Ukrainki pt.: Лексичні та граматичні зміни в українській мові ХХ – поч. ХХІ ст. Ten wykład odbędzie się 5 kwietnia 2016 r. o godz. 10.15 w sali 211.

Rozpoczynamy rekrutację na semestr letni!

Katedra Ukrainistyki UW ogłasza nabór na Studia II stopnia (magisterskie) na semestr letni na rok akademicki 2015/16. Harmonogram rekrutacji:

16.01.2016 - początek rejestracji; 3.02.2016 - koniec rejestracji; 5.02.2016, godz. 11.00 - rozmowa kwalifikacyjna (sala 416); 8.02.2016 - zatwierdzenie listy osób przyjętych, godz. 19.00 - ogłoszenie wyników  (na drzwiach s.416); 9,10,11.02 - przyjmowanie dokumentów, godz. 10.00-14.00. (sala 416); 18.02.2016 - rozpoczęcie zajęć.

Aukcja świąteczna 2015

Szanowni Państwo! ZSS Katedry Ukrainistyki serdecznie zaprasza wszystkich pracowników katedry oraz studentów na coroczną aukcję świąteczną, z której fundusze zostaną przekazane tak jak w zeszłym roku Polskiej Akcji Humanitarnej, która pieniądze przekaże na pomoc uchodźcom wewnętrznym w obwodach donieckim i ługańskim w Ukrainie.

Zapraszamy na wykład gościnny

Serdecznie zapraszamy na wykład doktora Wasyla Starki z Katedry Lingwistyki Stosowanej, Wschodnioeuropejskiego Uniwersytetu im. Łesi Ukrainki. Wykład pod tytułem „Українська мова: вибрані електронні ресурси” zostanie wygłoszony 24 listopada 2015 r. o g. 13.45 w s. 211.

Laboratorium Cyfrowe Humanistyki UW poszukuje menadżerów nauki

Laboratorium Humanistyki Cyfrowej (LaCH UW), powstające na Uniwersytecie Warszawskim, poszukuje menedżerów nauki.

Zadania:
współpraca przy realizacji projektów z zakresu humanistyki cyfrowej w ramach LaCH UW, pozyskiwanie partnerów dla LaCH UW  z obszaru nauki, kultury i biznesu; prowadzenie bieżących kontaktów z partnerami LaCH UW; organizacja wydarzeń poświęconych humanistce cyfrowej; realizacja polityki informacyjnej LaCH UW.

Spotkania z uczonymi z Uniwersytetu w Zagrzebiu!

Katedra Ukrainistyki serdecznie zaprasza na wykłady badaczek z Uniwersytetu w Zagrzebiu. 5. IX. 2015 10.15-11.45,  Дарія Павлешен,  Аксіологічні моделі-орієнтири в романі Любові Голоти Епізодична пам'ять; 5. IX. 2015 12.00-13.30  - Ана Дуґанджич, Соматичні фраземи з компонентами "рука" і "око" у хорватській і українській мовах; 6. IX 8.30-10.00, Ана Дуґанджич,  Україністика на філософському факультеті Загребського університету. Katedra Ukrainistyki serdecznie zaprasza we wtorek 6 października o godz.

Największy obóz integracyjny na UW dla studentów I roku

Witamy w gronie studentów Uniwersytetu Warszawskiego! Za niecałe 2 miesiące rozpocznie się nowy rok akademicki, a Ty staniesz się pełnoprawnym członkiem uczelnianej społeczności. Studia na Uniwersytecie Warszawskim to przede wszystkim okazja do zdobycia nowej wiedzy, poszerzenia horyzontów i zainteresowań, a także zawarcia przyjaźni na długie lata.

Apel Samorządu Studentów Katedry Ukrainistyki UW

W związku z trwającym na Ukrainie konfliktem wielu cywili straciło dach nad głową, a wraz nim również podstawowy standard życia. Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z zespołem wolontariuszy Kamieniec-Podolski podjęli inicjatywę zbiórki podstawowych produktów żywnościowych i higieny osobistej dla najbardziej potrzebujących.Jako Katedra Ukrainistyki dołączamy się do inicjatywy i w związku  z tym kierujemy także do Państwa prośbę o przyłączenie się do zbiórki.

 

Inauguracja I roku w roku akademickim 2014/2015

Ogłaszamy inaugurację I roku w roku akademickim 2014/2015.
Zapraszamy studentów I roku I i II stopnia Katedry Ukrainistyki na inaugurację:
1. Wydziału Lingwistyki Stosowanej z udziałem Dziekana prof. UW dr. hab. Krzysztofa Hejwowskiego.
30.09.2014, godz. 11,00, gmach Wydziału WLS, ul. Dobra 55, aula Instytutu Lingwistyki Stosowanej;
2. Katedry Ukrainistyki WLS z udziałem Zastępcy Kierownika Katedry ds. studenckich dr Pauliny Olechowskiej, pracowników KU, opiekuna roku, pełnomocnika ds. USOS, przedstawicieli Zarządu Samorządu Studentów.

Nowe stypendia!

Erasmus +

Stypendia dla studentów na wyjazdy do:

  • Ludwig-Maximilian-Universitat- Muenchen (3 miejsca na 10 miesięcy);
  • Ernst-Moritz-Arndt- Universitat-Greifswald (2 miejsca na 10 miesięcy);
  • EÖTVÖSLORÁND TUDOMÁNYEGYETEM (warunkowo).

Informacje szczegółowe dot. kwalifikacji studentów na ww. stypendia znajdują się w zakładce STUDENCI / ERASMUS.